Premietanie The Last Pig – Banská Bystrica

Tue, March 13, 2018

6:00 PM - 8:00 PM

Múzeum SNP

Kapitulská 23, Banská Bystrica, 97559, Slovakia (map)
  • Vegan
Tags: Film
Event Description
Event hosted by Vegánske hody Slovensko.

Je pre nás potešením pozvať Vás na ďalšiu z radu slovenských premiér dokumentárnych filmov. Tentoraz Vám predstavíme dlho očakávaný dokumentárny film The Last Pig, ktorý budeme premietať rovno v šiestich mestách po celom Slovensku!

The Last Pig počas svojej osobnej cesty otvára zásadné otázky ohľadom rovnosti, hodnoty súcitu a ohľaduplnosti i posvätnosti života. Comiho oduševnené rozprávanie nás prevedie jeho posledným rokom chovu prasiat, snahou o znovuobjavenie svojho života a zoznámi s démonmi, ktorí ho budú strašiť naveky vekov. Nádejame sa, že The Last Pig pomôže napredovaniu zmeny vzťahu našej spoločnosti k „mimo-ľudským“ zvieratám a našej schopnosti ohľaduplnosti. The Last Pig je lyrickou meditáciou o tom, čo znamená byť vedomou bytosťou s mocou zabíjať. Vo filme sa hlboko vnoríte do roly chovateľa prasiat a jeho posledného roku, počas ktorého ich zabíjal. Vďaka zriedkavým a intímnym hĺbaniam farmár odhaľuje rastúci konflikt života stráveného „dávkovaním smrti“.

Premietanie je organizované OZ VEGÁNSKE HODY, ktoré presadzuje pokrokové riešenia uľahčujúce ľuďom udržateľné a ohľaduplné rozhodnutia v stravovaní. Prináša nové a jednoduchšie možnosti získavať chutné jedlá a kvalitné výrobky, zlepšujúce životy ľudí a zvierat a znižujúce záťaž životného prostredia.

Vstup na podujatie je voľný, avšak počet miest je obmedzený. Využite, prosím, náš registračný formulár, aby ste si bezplatne zarezervovali miesto na sedenie: https://www.veganskehody.sk/premietania-last-pig/

Tešíme sa na vás!


Official event page: https://www.facebook.com/events/1058818987591159

0